Jednomyślne, pozytywne zaopiniowanie wniosku do Senatu dotyczącego uruchomienia nowego kierunku studiów oraz przyjęcia jego programu

Dzisiaj, 13 marca 2018 r., Rada Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM jednogłośnie pozytywnie zaopiniowała wniosek do Senatu dotyczący uruchomienia nowego kierunku studiów inżynierskich – Zintegrowanego planowania rozwoju oraz przyjęcia jego programu. Potwierdza to fakt docenienia przez samodzielnych pracowników nauki pracujących na Wydziale innowacyjności kierunku: zarówno pod względem treści, jak i formy.

Pierwszy zarys programu został stworzony przez zespół ZPR pod kierownictwem Prof. Pawła Churskiego i dr. Pawła Motka. Następnie  program był modyfikowany w odpowiedzi na uwagi pracowników Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM. W kolejnym etapie program został skonsultowany z otoczeniem społeczno-gospodarczym: przedstawicielami samorządów lokalnych i regionalnego województwa wielkopolskiego, co pozwoliło na jego dostosowanie do oczekiwań potencjalnych pracodawców dla przyszłych absolwentów. Ostatnie zmiany wynikały z konieczności dostosowania programu do zapisów formalnych projektu POWR.03.01.00-00-N055/16-00 oraz przepisów uczelnianych i krajowych.

Pierwsza edycja studiów stacjonarnych i niestacjonarnych rozpocznie się w październiku 2018 roku. Wszystkich chętnych do studiowania na tym kierunku zachęcamy do śledzenia informacji na temat rekrutacji, która rozpocznie się w czerwcu br.

Przyjęty program studiów stacjonarnych i niestacjonarnych znajduje się pod poniższymi linkami:

ZPR_PROGRAM_STUDIOW_STACJONARNE_RW

ZPR_PROGRAM_STUDIOW_NIESTACJONARNE_RW