Zalety studiowania na ZPR

  • studiowanie na jedynym takim kierunku w kraju, z szansą na zdobycie unikatowych kwalifikacji pozwalających na konkurencyjność na rynku pracy
  • modułowy program studiów – spójne bloki tematyczne (moduły) złożone z kursów, zaliczane zbiorczo, po kolei (zamiast tradycyjnych sesji egzaminacyjnych),
  • zajęcia z praktykami: spotkania, wizyty studyjne, warsztaty wzbogacające tradycyjne wykłady i ćwiczenia na uczelni,
  • dofinansowanie ćwiczeń terenowych, w tym zagranicznych
  • podręczniki akademickie przygotowane specjalnie na potrzeby nowego kierunku przez osoby prowadzące zajęcia.

 

Sylwetka absolwenta

Wiedza, umiejętności i kompetencje zdobyte podczas studiów na kierunku Zintegrowane planowanie rozwoju pozwalają absolwentom na:

  • podjęcie pracy w administracji publicznej: państwowej i samorządowej, m.in. na stanowiskach odpowiedzialnych za opracowywanie planów i programów rozwoju tych jednostek, planowanie i realizację projektów, pozyskiwanie i rozliczanie dotacji, w tym finansowanych ze środków europejskich, wspomaganie procesów zarządzania jednostkami terytorialnymi, zarówno administracyjnymi (gmina, powiat, województwo), jak i funkcjonalnymi (obszary metropolitalne, obszary funkcjonalne, itp.), a także przedsięwzięcia współpracy lokalnej i regionalnej oraz ponadnarodowej,

  • działalność w firmach konsultingowych wykonujących strategie, programy, plany, ekspertyzy oraz analizy o charakterze społecznym, gospodarczym, przyrodniczym i przestrzennym dla jednostek administracyjno-terytorialnych wszystkich szczebli oraz potrzeb podmiotów prywatnych,

  • podjęcie pracy w instytucjach oraz podmiotach gospodarczych przygotowujących i realizujących różnego typu projekty inwestycyjne: infrastrukturalne, angażujące społeczność, wspierające generowanie i transfer innowacji do gospodarki i inne.

 

Warunki i tryb rekrutacji

W rekrutacji brane są pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego z następujących przedmiotów: 1) do wyboru: geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, informatyka, fizyka i astronomia lub biologia oraz 2) język obcy nowożytny. Szczegółowy sposób punktowania przedstawia poniższa tabela z objaśnieniami:

Tryb I dotyczy Kandydatów z nową maturą, nową maturą 2002, maturą IB lub maturą zagraniczną,

Tryb II dotyczy Kandydatów ze „starą maturą”.

Wynik końcowy uzyskany przez kandydata w postępowaniu kwalifikacyjnym obliczany jest jako suma wyników z wybranych przedmiotów zdawanych na egzaminie maturalnym przemnożonych przez wagi przypisane poszczególnym przedmiotom – dotyczy trybu I i II. Końcowy wynik podawany jest w skali punktowej: 0-100.

Jeśli kandydat nie zdawał egzaminu maturalnego/dojrzałości z wymaganego przedmiotu/poziomu wskazanego w zasadach rekrutacji, to uzyskuje 0 punktów z tego przedmiotu/poziomu.

Objaśnienie stosowanych przypisów:

  1. Suma wyników egzaminu maturalnego zdawanego w części pisemnej.
  2. Uwzględniany jest tylko jeden poziom. W przypadku, gdy kandydat posiada z danego przedmiotu wyniki z egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym uwzględniany jest wynik z poziomu korzystniejszego dla kandydata.
  3. Sposób przeliczania wyników matury międzynarodowej (IB) na punkty „nowej matury” określają odrębne przepisy.
  4. Jeżeli kandydat zdawał więcej niż jeden z wymienionych przedmiotów, to brany pod uwagę jest najkorzystniejszy z wyników.
  5. Jeżeli kandydat posiada dwie oceny z egzaminu dojrzałości z wymaganego przedmiotu (egzamin pisemny i ustny), to wybierany jest najkorzystniejszy wynik.
  6. Sposób przeliczania ocen z egzaminu dojrzałości na punkty określają odrębne przepisy.

 

Rekrutacja – zgodnie z procedurą obowiązującą na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbywa się internetowo. Szczegóły na temat sposobu postępowania i terminów będą systematycznie zamieszczane pod adresem:   https://rekrutacja.amu.edu.pl/

 

ZAINWESTUJ W SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ !

BĄDŹ GOTÓW NA ZMIANY !

STUDIUJ NA UNIKATOWYM KIERUNKU STUDIÓW !

KNOWLEDGE IS POWER !

Zapraszamy do zapoznania się z ulotką i materiałami dotyczącymi kierunku Zintegrowane planowanie rozwoju (w zakładce Do pobrania).