Spotkanie studentów ZPR z panią Darią Lipiecką z VW Group Polska

Dziś, 4 marca 2019 r., w Collegium Geographicum UAM, odbyło się spotkanie z panią Darią Lipiecką, przedstawicielką koncernu Volkswagen Group Polska sp. z o.o. – oddział w Poznaniu. Miało ono charakter prezentacji przedsiębiorstwa, zwłaszcza jego 4 zakładów: w Poznaniu – Antoninku, w Poznaniu na Wildzie, w Swarzędzu i w Białężycach koło Wrześni. Prelegentka przybliżyła historię tego największego pracodawcy w regionie oraz wybrane aspekty tzw. społecznej odpowiedzialności biznesu, tj. relacji przedsiębiorstwa z otoczeniem społecznym i wpływu na rozwój lokalny.

Spotkanie stanowiło część koordynowanego przez dra Roberta Kudłaka modułu ekonomicznego dla studentów Zintegrowanego planowania rozwoju. Gościem specjalnym była prof. UAM dr hab. Anna Tobolska, która poprowadziła kurs organizacji i zarządzania.