Studenci ZPR w gminie Tarnowo Podgórne

25 października 2019 roku odbyła się wizyta studyjna w ramach Modułu Przestrzenno-Ekonomicznego dla studentów dziennych drugiego roku Zintegrowanego planowania rozwoju. Studenci zaproszeni zostali do podpoznańskiej gminy Tarnowo Podgórne, gdzie odbyli dwa spotkania.

Na początku studenci spotkali się z panem Piotrem Kaczmarkiem – zastępcą wójta gminy Tarnowo Podgórne. Podczas prezentacji w urzędzie grupa dowiedziała się o profilu gospodarczym gminy, a szczególnie licznych inwestycjach zagranicznych, a także powodach wysokiej atrakcyjności inwestycyjnej jednostki (co przekłada się na wysokie, jedne z najwyższych w kraju dochody na 1 mieszkańca i wysoką jakość życia).

Następnie studenci zwiedzili zakład Amazon w Sadach – jedno z największych centrów logistycznych w Polsce. Grupa dowiedziała się o historii zakładu oraz faktach i liczbach dotyczącej działalności. Następnie została oprowadzona po olbrzymich halach i magazynach. Wizyta była możliwa dzięki przychylności pani Małgorzaty Baszak-Trzcielińskiej z działu Public Relations odwiedzanego oddziału firmy.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z tego wydarzenia. Jego organizatorem był dr inż. Wojciech Dyba.