Udział studenta ZPR w konferencji „Obszary metropolitalne – perspektywy badawcze”

W dniu 27 czerwca 2019 r. Karol Piątkowski – student kierunku Zintegrowanego Planowania Rozwoju oraz absolwent geografii fizycznej UMK w Toruniu wziął czynny udział w konferencji „Obszary metropolitalne – perspektywy badawcze”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Badań Metropolitalnych oraz Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, a jego uczestnicy zaprezentowali zakres i metody badań nad obszarami metropolitalnymi z różnych perspektyw naukowych: geograficznej, politologicznej, prawno-administracyjnej, nauk o zarządzaniu i innych. Była to okazja, by przedstawić zastosowania wyników badań naukowych w praktyce planowania i zarządzania metropolitalnego.

Karol Piątkowski zaprezentował referat pt. „Wyzwania polityki przestrzennej miejskiego obszaru funkcjonalnego Bydgoszczy i Torunia”. Zasadniczym celem wystąpienia było omówienie znaczenia narzędzi Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych – instrumentów umożliwiających współfinansowanie realizacji szeregu inwestycji celu publicznego w ośrodkach wojewódzkich i ich strefach podmiejskich – dla analizowanego obszaru. Przywołane podczas wystąpienia projekty zostały przedstawione z punktu widzenia dwóch miast wojewódzkich, ale również gminy Obrowo – niewielkiej jednostki organizacyjnej pod Toruniem, w której pracuje obecnie Karol Piątkowski.

Szczegółowa relacja dostępna jest na stronie internetowej: http://cbm.amu.edu.pl/konferencja-i-jubileusz-centrum-badan-metropolitalnych-uam/#more-1389