Udział studenta ZPR w warsztatach urbanistyczno-architektonicznych na Politechnice Łódzkiej

W dniach 27-29 maja 2019 r. student ZPR Karol Piątkowski wziął czynny udział w warsztatach urbanistyczno -architektonicznych „Włócz się po wykładach” organizowanych przez Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej Cirkula na Politechnice Łódzkiej we współpracy z Miejską Pracownią Urbanistyczną w Łodzi.

W czasie warsztatów odbył się spacer urbanistyczno-architektoniczny w pobliżu Alei Politechniki Łódzkiej będący wstępem do realizacji tematu rewitalizacji obszarów poprzemysłowych Łodzi. Studenci z różnych ośrodków akademickich w Polsce przeszli szkolenie w programie Vectorworks, w którym wykonali kolejno w kilku grupach roboczych projekt Koncepcji zagospodarowania obszaru objętego miejscowym planem ul. Radwańskiej, Alei Politechniki, ul. Skorupki, ul. Wólczańskiej. Końcowym etapem było zaprezentowanie przez każdą grupę rezultatów wykonanych prac. Dużą rolę w kształtowaniu obszarów poprzemysłowych pełni projektowanie nowych terenów zieleni oraz wdrażanie koncepcji tzw. woonerfów.