Wizyta studentów AKNGP w gminie Obrowo (kujawsko-pomorskie)

25.11.2019 r. studenci Akademickiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej działającego na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM gościli w gminie Obrowo koło Torunia (województwo kujawsko-pomorskie). Spotkanie zostało zorganizowane przez mgr Karola Piątkowskiego – pracownika Urzędu Gminy Obrowo i niezwykle aktywnego studenta Zintegrowanego planowania rozwoju (w trybie niestacjonarnym).

Plan wizyty obejmował spotkania i dyskusje z panem mgr Andrzejem Wieczyńskim – wójtem gminy oraz mgr Przemysławem Piotrowskim – dyrektorem Szkoły Podstawowej w Obrowie. Studenci wysłuchali prezentacji wójta o funkcjonowaniu gminy Obrowo, a także perspektywach jej dalszego rozwoju, a także wykładu mgra Piątkowskiego na temat środowiska przyrodniczego gminy. Z kolei sami zaprezentowali aktywności podejmowane w Akademickim Kole Naukowym Gospodarki Przestrzennej. Na zakończenie mgr Karol Piątkowski zorganizował również wizytę w pobliskim Toruniu i wcielił się w rolę przewodnika po malowniczym Starym Mieście.

Była to okazja dla najaktywniejszych studentów Wydziału Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej (zintegrowanego planowania rozwoju i gospodarki przestrzennej) do poznania praktycznego wymiaru działalności i perspektyw rozwoju dynamicznie rozwijającej się gminy wiejskiej położonej w strefie podmiejskiej Torunia.

W tym miejscu dziękujemy wójtowi gminy Obrowo, panu Andrzejowi Wieczyńskiemu za możliwość zorganizowania tej wizyty i niezwykle życzliwe przyjęcie.