Zmiana organizacji zajęć dydaktycznych w związku z COVID-19

Szanowni  Państwo,

Informujemy, że zgodnie z „Zarządzeniem nr 433/2019/2020 Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu z dnia 19 marca 2020 r. w sprawie wytycznych dotyczących organizacji działalności dydaktycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w okresie zagrożenia zakażeniem wirusem COVID-19” prowadzenie lub udział w zajęciach dydaktycznych odbywać się będzie w formie zdalnej. Zajęcia dydaktyczne, które nie zostaną zrealizowane w formie zdalnej, zostaną przeprowadzone w formie tradycyjnej, po zakończeniu okresu zawieszenia zajęć związanych z zagrożeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 COVID-19.

Studenci UAM, są zobowiązani do udziału w zajęciach zgodnie z „Regulaminem Studiów UAM”. Mamy jednak świadomość, że ich dostęp do infrastruktury sieciowej może być obecnie bardzo zróżnicowany. Rektor UAM wprowadził zatem wymóg deklaracji ze strony studentów dotyczący ich aktualnych możliwości technicznych pozwalających na udział w zajęciach z wykorzystaniem określonych narzędzi informatycznych.
Zarządzenie Rektora UAM nr 433/2019/2020 zostało  przesłane do wszystkich studentów UAM na ich konta studenckie.

Mamy nadzieję, że zakres, forma i specyfika poszczególnych zajęć pozwoli Studentom na pełne i satysfakcjonujące pozyskanie wiedzy, kompetencji i umiejętności.

Dodatkowo informujemy studentów II roku Zintegrowanego planowania rozwoju, realizujących studia w ramach projektu Projekt POWR.03.01.00-00-N055/16 ZINTEGROWANE PLANOWANIE ROZWOJU – kuźnia kadr dla sektora kreującego politykę rozwoju, że IP wyraża zgodę na prowadzenia zajęć w formie zdalnej, zgodnie z decyzją Rektora. Instytucja koordynująca  przebieg studiów z ramienia NCBiR wyraziła aprobatę co do form zajęć oraz podstaw ich rozliczenia, i uznała, że mają być one zgodne z przyjętą na Uczelni praktyką oraz Zarządzeniami Rektora.

Zespół projektowy